maskowanie emocji

Czytanie Emocji z Twarzy w Pokerze (maskowanie)

Oto drugi wpis o Czytaniu Emocji w Pokerze. Sądząc po miłych reakcjach w e-mailach na poprzedni post (Link Tutaj) podobało Wam się to zagadnienie. Niedawno natrafiłem na świetny przykład maskowania i zauważyłem moment, w którym ta maska pęka ujawniając prawdziwe emocje. Umiejętność dostrzegania takich drobnych mikrogestów jest przydatna nie tylko w pokerze, ale też w codziennym życiu.

W odczytywaniu mowy ciała, ZAWSZE należy ustalić tzw. "Base Line". Obserwowanie przez dłuższą chwilę da nam możliwość zauważenia typowych zachowań, które dana osoba prezentuje. Dzięki temu będziemy w stanie zaobserwować nietypowe zmiany. To pozornie banalne, ale naprawdę niesłychanie ważne we wszelkich próbach odczytania języka ciała.

No ale do rzeczy…

baseline

 

 Widzimy tutaj uśmiechniętego chłopaka, który ma tragiczny układ kart i właśnie wszedł All-In. Nie trzeba być znawcą pokera, żeby zauważyć, że właśnie przegrywa…

Przez cały czas maskuje swoje emocje, jednak są one na tyle silne, iż w końcu nie wytrzymuje i pokazuje…

kontrolowana złość

Złość.

Jest ona kontrolowana, delikatna i bardzo krótka, ale mimo wszystko jednoznaczna. (Chwilę później odpada z turnieju, ale znowu się uśmiecha)

To doskonały przykład, że nawet tak wyćwiczone osoby w maskowaniu emocji jak pokerowi gracze czasami mają gorsze chwile.
W codziennym życiu zwykli ludzie nie mają takich umiejętności, więc odczytanie ich stanu emocjonalnego jest dużo prostsze.
(Z drugiej strony, należy pamiętać, że zazwyczaj stawka jest dużo niższa niż w grze w pokera…)

 

Kiedy nauczysz się tego na zawodowcach, to bez problemu będziesz czytał emocje z twarzy w codziennych kontaktach interpersonalnych.

 

PS. Nie wiem jak ten chłopak mógł zrobić All-In mając Asa i Dwójkę różnych kolorów. Przecież to tak słaby układ, że najlepiej byłoby z nim od razu spasować… Ale to już temat na dłuższą debatę ;)

 

 

 

Incoming search terms:

  • czytanie z ruchu twarzy
  • ajal

    Ciekawe, że drugie zjęcie, na którym zawodnik „pęka” jest zrobione wcześniej niż pierwsze.

    A co do ostaniego ostatniego akapitu (PS) Co prawda nie widziałem tego rozdania (przydałby się link, ale można zagrać all-in nawet z 2 i 7 rainbow na ręce bez układu i nie zawsze jest to błąd.

    ajal